TOVÁBBI INFORMÁCIÓK A TERMÉKRŐL:
100%-os*, természetes Teafa illóolaj
*nem tartalmaz hozzáadott adalékanyagokat, -higítókat, -oldószereket, -alkoholt, -színezéket, -tartósítószereket vagy egyéb mesterséges anyagokat
Cikkszám: i-0099
Adatok:
INCI: Melaleuca alternifolia
CAS: 68647-73-4
EINECS: 285-377-1
Előállítása:
Vízgőz-desztillációval vonják ki a teafa leveleiből.
Főbb komponensei*
Terpinén (40%), alfa terpinén (20%), terpinolen (4%), terpineol (4%), pinén, mircén, fellandrén, cimén, limonén, cineol.
*Az illóolaj 100% tisztaságú, így minden komponense természetes.
Felhasználása:
- A teafa illóolaj enyhíti a viszketést, kiütést a bőrödön, segít megakadályozni a fertőzések továbbterjedését is. A teafa olaja nyugtatja a rovarcsípés okozta irritációt és sikeresen kezelheted vele a pikkelysömöröd is. Keverj össze néhány csepp teafa illóolajat egy kis oliva olajjal és ezzel kend be az érintett területet naponta többször.
- Ha szemölcsel küzdessz, cseppents fültisztító pálcikára az illóolajból és azzal kend át a szemölcsöt. Vigyázz, hogy a környező bőrre ne menjen a teafa illóolajból, mert irritálhatja azt. Herpeszre is ugyanezen a módon alkalmazható.
- Köröm- és lábgombásodás estén a leghatásosabb ecsetelőket a teafa illóolajból tudod készíteni. Cseppentsd fültisztító pálcikára és csak a körmöt, illetve csak a fertőzött részt ecseteld vele. Használd 3 hónapig. Ha száraz, repedezett a körömágy bőröd, arra is megoldást nyújthat ez az illóolaj. Egy evőkanál jojoba olajat 1 evőkanál avokádó olajjal keverj össze, majd cseppents 10 csepp levendula- és 10 csepp teafa illóolajat a keverékhez. Jól rázd össze, tárold sötét színű üvegben és a könnyebb adagolhatóság kedvéért használj pipettázós kupakot. Minden használat előtt rázd fel, majd masszírozd be a körömágyba, körmökbe. Ettől szép fényesek és erősek lesznek a körmeid, a körülöttük levő bőr pedig egészséges és egységes.
- Szájhigiéniádról is gondoskodhatsz teafa illóolajjal. Készíts belőle fogkrémet és szájvizet. Vigyázz, hogy a teafa illóolajból készült terméket ne nyeld le.
- Ha asztmával és egyéb légzési nehézségekkel küzdesz, cseppents párologtatóba néhány csepp teafa illóolajat.
Érzékeny bőr esetén mindenképp higítandó az alkalmazás előtt!
Hatás:
- enyhíti a bőrbetegségeket, fertőzéseket
- elősegíti a sebek gyógyulását.
- fokozza a szervezet immunrendszerének működését
- hatékonyan alkalmazható fertőzések megelőzésére, gyógyítására
- megszünteti a pattanásokat, de nem szárítja a bőrt
- gombás fertőzések jól kezelhetők vele
- használatával megelőzhető a fogínygyulladás, a szájfekély és a fog körüli betegségek
Adagolás:
A Humanity Tudástárban minden erre vonatkozó információt megtalálhatsz itt: Illóolajok alkalmazási és adagolási útmutatója
Figyelmeztetés:
- Az illóolajok belsőleges használata világszerte több országban megszokott, azonban Magyarországon ez nem bevett szokás, így mi sem javasoljuk a belsőleges használatot!
- Bőrirritációt válthat ki, főleg érzékeny bőr esetén. Használat előtt mindig végezzünk bőrtesztet egy kis felületen és higítva alkalmazzuk az illóolajat!
- Ne kerüljön szembe, belső fülbe és érzékeny testfelületekre!
- Várandósság és szoptatás ideje alatt használata nem javasolt!
- Gyermekektől távol tartandó! 3 éves korig alkalmazása nem javasolt!
Tárolás:
Szobahőmérsékleten, napfénytől védett helyen.
A folyékony szappan hozzávalói:
- 6000 ml desztillált víz vagy felforralt, majd visszahűtött víz
- 300 gramm szappanpor
- 100 gramm szódabikarbóna
- 100 ml kókusz tenzid
- 50 ml decyl glucoside
- 50 gramm Planet-SCI
- 40 gramm xanthan gum
- 10 ml illatolaj
- 10 csepp teafa illóolaj
A szárazanyagokat összekeverjük (szappanpor, xanthan gum, szódabikarbóna).
A folyékony összetevőket: a Planet-SCI-t, az illatolajat, a kókusz tenzidet, a decyl glucosidet és az illóolajat összekeverjük fakanállal. Majd ezeket beleöntjük egy nagyobb edénybe, szép lassan adagoljuk hozzá a vizet, botmixerrel pépesítjük, hogy a massza csomómentes legyen. Állni hagyjuk, majd ha kihűlt, újra átdolgozzuk botmixerrel. Végül flakonba töltjük. Ha az állaga megkívánja tovább hígíthatjuk.
További receptek olvashatók a Humanity Tudástáron!